Warning: Class '\Joomla\CMS\Document\Renderer\Html\ModulesRenderer' not found in /home/satinfob/public_html/joomla30_satinfo/libraries/loader.php on line 663
Belintersat 1 - първият беларуски сат

Този сайт използва „бисквитки“ от Google за предоставяне на услугите в него, за персонализиране на рекламите и за анализ на трафика. Информацията за ползването му от ваша страна се споделя с Google. С използването на този сайт вие се съгласявате с употребата на „бисквитки“.

Научете повече

РАЗБРАХ

Контакт

Feed RSS

Реклама

Реклама
loading...

Класации

Класации
BGtop
eXTReMe Tracker

Потребителски рейтинг: 5 / 5

Звезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активна
 

Беларуският спътник Belintersat 1 е готов за изстрелване с китайската ракета носител Long March 3B от космодрум Сичан , Китай. Изстрелването ще се осъществи тази вечер в часовия прозорец 19:57-20:44 часа българско време.

Новият сателитен оператор е създадена от правителството на Република Беларус , за целите на създаването на съвременна сателитна комуникация и разпространение на инфраструктура в цялата страна и чужбина. Belintersat-1 е разработена с големи инвестиции от правителството на Беларус и в партньорство с редица фирми. Те включват Gilat спътникови мрежи (Израел), iDirect (US) и China Satellite Communications Co. Беларуският сателит BELINTERSAT-1 ще работи на 51.5Е орбитална позиция. BELINTERSAT-1 е произведен от китайската космическа агенция China Academy of Space Technology (CAST) въз основа на DFH-4 сателитна платформа с 100% използване на компоненти, които са преминали необходимите квалификации и години на опит и е 9-ти спътник на тази платформа, ще бъде в геостационарна орбита..Спътникът е предназначен за 15-годишен оперативен живот с 20 C и 18 Ku транспондери, и ще осигури широка гама от телекомуникационни услуги ( радио- и телевизионно разпространение, широколентов достъп до Интернет)за Беларус и международните пазари ( Африка, Европа, Близкия изток и Централна Азия).

Част от капацитета е продаден на китайския сателитен оператор China Satcom и ще бъде пуснат на пазара под наименованието ZX 15 (ChinaSat-15).

 

параметри:

име:BelinterSat 1/ Chinasat 15

производител: CAST

ГЕО позиция:51.5° изток

капацитет: 18Ku / 20C

Зона на покритие: ТУК

Ракета носител: Long March 3B

Дата на изстрелване:15 януари 2016 год.

launch window: 19:57-20:44h EET.

Who's Online

В момента има 98  гости и няма потребители и в сайта

Реклама

Реклама

Google Search

Custom Search

Social Bookmark

FacebookGoogle Bookmarks

copyright

© © 2025 . Всички права запазени.
Джумла! е безплатен софтуер под ГНУ/ГПЛ лиценз.